Pętle indukcyjne – idealne rozwiązanie dla osób niesłyszących

Chcesz poprawić jakość życia osób niesłyszących i niedosłyszących – pętle indukcyjne mogą być idealnym rozwiązaniem

Pomimo posiadania aparatu słuchowego osoby niedosłyszące i niesłyszące nie odbierają czystego dźwięku, takie jak słyszą osoby bez problemów ze słuchem. Rozwiązaniem mogących poprawić jakość życia osób z tą przypadłością polecaną przez Europejską Federację Osób Słabosłyszących jest zamontowanie pętli indukcyjnych.

Czym są pętle indukcyjne?

Pętle indukcyjne wykorzystują prawa fizyki, zjawisko indukcji elektromagnetycznej. To ona sprawia, że kiedy w pomieszczeniu, gdzie zamontowane są pętle indukcyjne znajdzie się osoba z aparatem słuchowym może ona odbierać czysty, niczym niezakłócony dźwięk. Jest to bardzo przydatne nie tylko w codziennych sytuacjach jak korzystanie z komunikacji miejskiej czy zakup biletów w kasie, ale także w korzystaniu z rozrywki i odwiedzeniu kina, teatru czy muzeum.

Gdzie można spotkać pętle indukcyjne?

Powinny być w każdym budynku użyteczności publicznej czyli różnego rodzaju urzędach. Ponadto można je spotkać w środkach komunikacji (autobusach, pociągach, samolotach, metrze), uczelniach i szkołach, różnego rodzaju salach szkoleniowych, aulach, kinach, teatrach, muzeach, mogą zostać umieszczone w hotelach czy motelach, a także w miejscach kultu religijnego (kościołach, synagogach, meczetach). Nie jest wymagane montowanie pętli indukcyjnej w wyżej wymienionych miejscach. Jednak obecnie coraz więcej firm i instytucji decyduje się na taki krok. Wszystko to z myślą o poprawie jakości życia. Warto nadmienić, że montaż takiego rozwiązania nie musi być kosztowny.

Czy pętle indukcyjne są groźne?

Nie. Nie wykorzystują żadnych szkodliwych elementów. Nie ma możliwości, aby komukolwiek stała się krzywda przez zamontowanie pętli indukcyjnych. Pętle indukcyjne są bezpieczne zarówno dla osób, które z nich korzystają jak i znajdujących się w budynku, gdzie są zamontowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *