Pętle indukcyjne dla niesłyszących – co musisz wiedzieć?

Pod tą nazwą kryje się system do wspomagania słuchu. Pozwala on osobom z aparatami słuchowymi na odbiór czystego dźwięku, pozbawionego zakłóceń. Pętle induktofoniczne montowane są w miejscach publicznych m.in. salach konferencyjnych, kinach, muzeach, a niekiedy także kościołach, miejscach kultu religijnego, salach lekcyjnych i transporcie publicznym. Pętle indukcyjne pomagają osobom słabosłyszącym i niesłyszącym uzyskać oczekiwaną jakość dźwięku, eliminują szumy z otoczenia, co pozytywnie wpływa na odbiór.

Takie rozwiązania są potrzebne do likwidowania barier. Zamontowane pętle indukcyjne przyczynią się do lepszej jakości życia osób niedosłyszących i niesłyszących. Warto rozważyć takie rozwiązanie także dlatego, że przełoży się to na większą ilość klientów ze względu na łatwiejsze korzystanie z usług w budynku.

Pętle indukcyjne skorelowane są z aparatami słuchowymi. Obecnie niemal każdy aparat posiada takie rozwiązanie technologiczne. Istnieje kilka rodzajów pętli indukcyjnych, są to: pętle o dużym zasięgu przeznaczone na sale wykładowe, aule czy audytoria, pętle dla małej ilości odbiorców wykorzystywane w mieszkaniach, salach lekcyjnych, komunikacji miejskiej, pętle tzw. stanowiskowe lub okienkowe, gdzie jak sama nazwa wskazuje są przy kasie czy okienku, pętle specjalistyczne np. parowane z telefonami komórkowymi.

Warto nadmienić, że nie istnieją żadne ograniczenia w stosowaniu pętli indukcyjnej tzn. w jednym pomieszczeniu może przebywać 5 czy 50 osób, a działanie pozostanie niezmienne. Ponadto jest to ekonomiczne rozwiązanie i wszechstronne. Może z niego korzystać każda osoba z aparatem słuchowym. Warto dodać, że w aparacie słuchowym nie trzeba każdorazowo zmieniać ustawień.

Problemem jest świadomość. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z konieczności zamontowania takiego rozwiązania, które znaczącą może podnieść jakość życia wielu. Niestety, nie każdy użytkownik aparatu słuchowego zdaje sobie sprawę z tej funkcji.

Jedna myśl nt. „Pętle indukcyjne dla niesłyszących – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *